Zahájení provozu od 6.1.2020!

Fotogalerie

Svatý Martin na bílém koni

I k nám do domova přijel Martin na bílém koni a klientům zpestřil den. Klienti si mohli bílého koně pohladit. K obědu jsme měli tradiční svatomartinskou husu s červeným zelím a bramborovým knedlíkem. 

Přednáška o zámku Sychrov

V pátek nás čekalo pokračování velmi zajímavé přednášky o zámky Sychrov. Tímto bychom chtěli poděkovat PhDr. Milošovi Kadlecovi za krásné vyprávění a prezentaci. Budeme se těšit na další setkání. 

Poté jsme si zámek Sychrov zkusili namalovat. Povedlo se nám to, co myslíte? 

Podzimní výzdoba našeho domova

Stromy na podzim mění své krásné šaty za více barevné, aby byl život pěkný. I my jsme si s klienty vyzdobili náš domov do pěkných barev. 

Čtvrteční pečení

Každý čtvrtek máme na programu pečení nebo vaření. Tentokrát jsme si upekli litý koláč se švestkami a jablky. Odpoledne jsme si na něm všichni pochutnali a vypili výbornou kávu. 

Taneční dopoledne

Dopoledne plné pohybu! Hudební dopoledne se nám velmi vydařilo. Společně jsme si zatančili, zazpívali a klienti měli možnost písniček na přání. Byla veliká sranda a zapojili jsme do tance opravdu všechny. Invalidní vozík přeci není překážka. 

Červencové narozeniny

Jako každý měsíc, tak i v červenci jsme oslavili společně narozeniny červencových oslavenců. Tento měsíc slavilo 6 žen, z toho jedna krásných 90 let. Odpoledne nám přálo počasí, tak jsme si mohli všichni společně zazpívat a užít si tak den D s našimi oslavenci.

Pečení: Jablkovo-skořicové Cupcakes 

Nejoblíbenější aktivita našich klientů je pečení. Pečeme každý čtvrtek a vždy je to pecka! Tentokrát jsme si s klienty upekli výborné jablkovo-skořicové cupcakes. Je vidět veliká praxe a láska k pečení našich klientů. Cupcakes vypadají jako od profesionálů a ještě lépe chutnají při odpolední kafíčku na naší terase. 

Ukázka exotických zvířat

Pro klienty jsme připravili ukázku exotických zvířat. Pro spoustu z nich to byl velký zážitek, protože se s těmito druhy zvířat setkali poprvé. 

Dozvěděli se spoustu informací a kdo byl odvážný, mohl si je i pohladit nebo nechat na ruce. 

Klientům se přišla ukázat Agama vousatá, Achatina (obří šnek), Strašilka nebo šváb syčivý. Klienti úspěšně zvládli i závěrečný kvíz! 

Návštěva zámeckého parku Sychrov

Dnes jsme s klienty navštívili Zámecký park Sychrov. Klienti viděli ukázku vystoupení sokolnika a mohli si dravce i pohladit. Tato ukázka je bavila a byli nadšení, vyprávění pana sokolníka bylo velice poučné.

Dále na klienty čekalo pohoštění v zámeckém nádvoří. Klienti si pochutnali na výborných zakuscích a kávě! Tímto děkujeme kavárně Cafe Bretagne, že pro nás toto pohoštění připravili.
Velké díky patří také státnímu zámku Sychrov, který nám půjčil lavičky a stolečky! Moc děkujeme!

Další velké díky patří rodinám klientů, kteří se k nám připojili a strávili tak s námi krásné dopoledne plné zážitků!

Těšíme se na další společný výlet s vámi!

Procházky Sychrovem II.

Podívej se hluboko do přírody a pak všechno lépe pochopíš.
(A.Einstein)

.... a nám počasí přeje, sluníčko krásně svítí a přírodu máme pod oknem ☀️.

Ideální čas na menší procházku s našimi klienty ❤️.

Procházky Sychrovem

S klienty jsme si vyšli do zámecké cukrárny a vinárny na zámku Sychrov. Hned na uvítanou dostali klienti malou ochutnávku vín a poté si dali zákusek , zmrzlinu či pohár, každý dle svého přání. Všem se malá procházka s jasným cílem moc líbila. :) Obsluha byla moc milá a prostředí krásné. Určitě brzy zopakujeme.☕

Ochutnávka sýrů

Dnes u nás v domově proběhla ochutnávka sýrů. V ochutnávce byly známé i méně známé sýry. Klienti bedlivě poslouchali informace o každém druhu ,které pak využili v menším sýrovém kvízu. Porota, která byla složena z našich klientů vyhodnotila jako nejlepší sýr Olomoucké tvarůžky společně se sýrem Jadel. Příště se mohou naši klienti těšit na ochutnávku exotického ovoce, která se uskuteční v červnu.

Velikonoce se blíží a i naši klienti si užívají přípravy.  Pletli jsme pomlázky dokonce i košíky a vyráběli jsme vajíčka, tak trochu jinak...

Aktivity klientů - Březen 2020

Aktivity klientů - Únor 2020

Masopustní průvod v Domově seniorů Sychrov

Aktivity klientů - LEDEN 2020

Slavnostní otevření Domova seniorů Sychrov

Domov seniorů Sychrov

 Seznam aktualit

Kontaktní informace

Kontaktujte nás

 

 

Podívejte se na video o Alzheimerově chorobě

 Přehrát video

Pro koho jsou naše služby určeny

  • Osoby, které pro trvalé změny zdravotního stavu potřebují nepřetržitou komplexní péči.
  • Osoby trpící běžnými onemocněními vyššího věku.
  • Osoby trpící demencí.                                         
  • Osoby, které se cítí osamoceny a izolovány od okolního světa.

Získat více informací

Aktuality

Seznam aktualit