Zahájení provozu od 6.1.2020!

Fotogalerie

Letní hry Sychrov 2021

18.8.2021 se u nás na Domově konala velká akce a to Letní hry Sychrov 2021. Pozvali jsme domovy z libereckého kraje, zájem byl veliký- celkem 10 soutěžních týmů v 5 disciplínách. Soutěžili jsme v kopu na branku, hodu na kuželky, o nejdelší slupku, motání provázku na dřívko a taky v pétanque. 

Jsme rádi, že jsme se sešli v takovém krásném počtu, počasí nám přálo a všichni jsme si to moc užili. Doufáme, že námi odstartované Letní hry se stanou tradicí a potkáme se příští rok na dalším Domově.

Srpnová narozeninová oslava

Narozeniny srpnových klientů jsme oslavili, jak se sluší a patří. Dopoledne jsme si udělali chlebíčky.  Odpoledne se už jen slavilo, nechybělo pivečko, pohoštění a pěvecké vystoupení naší rehabilitační pracovnice. 

Toulky po okolí se zmrzlinou

Využíváme každého krásného počasí a objevujeme, co vše můžeme navštívit v našem krásném okolí. Nedaleko od Domova máme Arturův hrádek neboli Věžičky. Dále poté využíváme těsné blízkosti zámku Sychrov a jeho krásného parku. Na nádvoří zámku si vždy si dáme výbornou zmrzlinu. 

Ochutnávka exotického ovoce

Odpolední ochutnávku exotického ovoce si klienti náramně užili. Mohli ochutnat dračí ovoce, mango, žlutý vodní meloun, meloun Piel de Sapo, Physalis, fíky, marakuju, broskev Paraguayo, Nashi hrušku, Granadilu nebo  třeba také zlaté kiwi.

Dopoledne si klienti upekli mramorový koláč, který si dali ke svačině. 

Těšíme se na další měsíc, který bude plný dalších skvělých akcí. 

Červnová oslava a skupina Turnovanka

Naši červnový oslavenci si užili oslavu v plném proudu. Dopoledne si upekli jahodový koláč s drobenkou a odpoledne nám přijela zahrát Turnovská skupina Turnovanka. Klienti si společně s nimi zazpívali a někteří si i zatančili. Počasí nám přálo, tak jsme si užívali krásného počasí a jako přípitek bylo šampaňské a točené pivo. 

Ochutnávka výběrových čokolád

Tento den byl pojat celý čokoládově. Dopoledne jsme si upekli čokoládové sušenky a odpoledne nás čekala ochutnávka výběrových čokolád. Mohli jsme ochutnat čokoládu s mořskou solí, chilli, pomerančem, višněmi, oříšky a nejrůznější hořké vysokoprocentní čokolády. Samozřejmě jsme se o čokoládě dozvěděli spoustu nových informací a na závěr byl kvíz. 

Pálení čarodějnic

Celý den nám počasí přálo a tak jsme mohli společně si opéct špekáček na ohni a dát si k tomu vychlazené pivo. Celým dnem nás provázela hudba od harmonikáře a pan ředitel měl tu čest zapálit naši Andulu. (čarodějnice, jak si ji klienti pojmenovali)

Ochutnávka klobás a pečení vlastního chleba

Klienti si dopoledne připravili těsto na domácí chleby. Jedno těsto bylo na cibulový chléb a druhé na chléb se špekem. Odpoledne nás čekala ochutnávka klobás od Krejcarů. K ochutnávce jsme si dali náš chléb a nechybělo ani pivo. 

Velikonoční pondělí

u nás na Domově pánové vyšupali všechny ženy. Potom jsme rozdali balíčky všem klientům, kteří si pochutnávali na chlebíčkách a beráncích. Společně jsme si zazpívali a dokonce se i tančilo.

Canisterapie na Domově

Každá třetí sobota v měsíci pro naše klienty znamená canisterapii. Tentokrát nás navštívila fenka Flér, kterou si klienti mohli pohladit a dát ji pár dobrůtek. Klienti se také dozvěděli, co takový canisterapeutický pes potřebuje za péči. 

Děkujeme a těšíme se na další návštěvu.

Turnaj v člověče nezlob se!

Dámy a pánové, máme za sebou první turnaj v člověče nezlob se! Turnaje se zúčastnili klienti, pečovatelé, pan ředitel i sociální pracovnice. Všem zúčastněným patří dík a výhercům gratulujeme. 

Děkujeme za doping Energii lékařům

Děkujeme všem, kteří se podílejí na tak skvělém projektu. Děkujeme za dodání zdravých dobrot pro náš personál. Moc jsme si pochutnali a doplnili energii na další dny. 

Tento skvělý projekt se jmenuje Energii lékařům. 

Očkování

Ve dnech 20. ledna a 21. ledna proběhlo očkování proti koronaviru vakcínou Pfizer BioNtech. 

Očkovat se nechal personál i klienti. 

 

Tři Králové

Jak je zvykem, tak i náš domov navštívili tři Králové. Klienti si dopoledne upekli tříkrálový perník. A odpoledne už jen užívali návštěvu tří Králů, kteří jim moc chválili přípravu korun. 

Ježíškova vnoučata

Děkujeme všem kteří se zapojili do projektu "Ježíškova vnoučata". Dárky všem naším klientům udělali velkou radost a byli i slzy štěstí. 

Naši klienti se těší z křesel "ušáků", gauče, předplatného novin a časopisů, zásob čajů a nebo roční zásoby Brumíků. Dále si přáli mnoho společenských her, které využijí i na naší nově zrekonstruované zahradě jakmile se oteplí. 

Mezi asi nejodvážnější dárky patří let balónem, který si přála jedna z klientek. Dále se naši klienti mohou těšit na dechovku, taneční vystoupení a plno dalšího. 

Štědrý den

Na Štědrý den jsme si s klienty udělali slavnostní oběd. Nejdříve jsme si připili na zdraví a popřáli si plno sil do dalšího roku. Podával se hovězí vývar s knedlíčky a bramborový salát s kuřecím řízkem. 

Po obědě jsme si rozdali dárky, vypili domácí vaječný koňak a dále si užívali Vánočního klidu s pohádkami. 

Tradice

Vánoční tradice. Pečení vánočky, cukroví. 

Na Štědrý den jsme si rozkrojili jablíčka a pouštěli lodičky. 

Bílý tygři Liberec

Do našeho domova za námi přijeli hokejisti Bílých tygrů, kteří předali panu Frantovi podepsaný dres a permanentku na hokejové zápasy. Splnili mu tak jeho sen. Avšak neudělali radost jen jednomu klientovi, popovídali si a navštívili všechny klienty, kteří měli zájem. 

Děkujeme za návštěvu Petru Jelínkovi a Ladislavovi Šmídovi. 

Vaječný koňak

Výroba domácího vaječného koňaku. Naši klienti jsou šikulky a domácí vaječný koňak nesmí chybět na žádném vánočním stole. 

Vánoční cukroví

Naším domovem už se line libá vůně vánočního cukroví. Máme linecké, vanilkové rohlíčky, perníčky a spoustu dalších druhů. 

Výroba Adventních věnců

Vyzdobili jsme si náš domov, vánoční atmosféra na nás dýchá z každého koutu domova. 

Svatý Martin na bílém koni

I k nám do domova přijel Martin na bílém koni a klientům zpestřil den. Klienti si mohli bílého koně pohladit. K obědu jsme měli tradiční svatomartinskou husu s červeným zelím a bramborovým knedlíkem. 

Přednáška o zámku Sychrov

V pátek nás čekalo pokračování velmi zajímavé přednášky o zámky Sychrov. Tímto bychom chtěli poděkovat PhDr. Milošovi Kadlecovi za krásné vyprávění a prezentaci. Budeme se těšit na další setkání. 

Poté jsme si zámek Sychrov zkusili namalovat. Povedlo se nám to, co myslíte? 

Podzimní výzdoba našeho domova

Stromy na podzim mění své krásné šaty za více barevné, aby byl život pěkný. I my jsme si s klienty vyzdobili náš domov do pěkných barev. 

Čtvrteční pečení

Každý čtvrtek máme na programu pečení nebo vaření. Tentokrát jsme si upekli litý koláč se švestkami a jablky. Odpoledne jsme si na něm všichni pochutnali a vypili výbornou kávu. 

Taneční dopoledne

Dopoledne plné pohybu! Hudební dopoledne se nám velmi vydařilo. Společně jsme si zatančili, zazpívali a klienti měli možnost písniček na přání. Byla veliká sranda a zapojili jsme do tance opravdu všechny. Invalidní vozík přeci není překážka. 

Červencové narozeniny

Jako každý měsíc, tak i v červenci jsme oslavili společně narozeniny červencových oslavenců. Tento měsíc slavilo 6 žen, z toho jedna krásných 90 let. Odpoledne nám přálo počasí, tak jsme si mohli všichni společně zazpívat a užít si tak den D s našimi oslavenci.

Pečení: Jablkovo-skořicové Cupcakes 

Nejoblíbenější aktivita našich klientů je pečení. Pečeme každý čtvrtek a vždy je to pecka! Tentokrát jsme si s klienty upekli výborné jablkovo-skořicové cupcakes. Je vidět veliká praxe a láska k pečení našich klientů. Cupcakes vypadají jako od profesionálů a ještě lépe chutnají při odpolední kafíčku na naší terase. 

Ukázka exotických zvířat

Pro klienty jsme připravili ukázku exotických zvířat. Pro spoustu z nich to byl velký zážitek, protože se s těmito druhy zvířat setkali poprvé. 

Dozvěděli se spoustu informací a kdo byl odvážný, mohl si je i pohladit nebo nechat na ruce. 

Klientům se přišla ukázat Agama vousatá, Achatina (obří šnek), Strašilka nebo šváb syčivý. Klienti úspěšně zvládli i závěrečný kvíz! 

Návštěva zámeckého parku Sychrov

Dnes jsme s klienty navštívili Zámecký park Sychrov. Klienti viděli ukázku vystoupení sokolnika a mohli si dravce i pohladit. Tato ukázka je bavila a byli nadšení, vyprávění pana sokolníka bylo velice poučné.

Dále na klienty čekalo pohoštění v zámeckém nádvoří. Klienti si pochutnali na výborných zakuscích a kávě! Tímto děkujeme kavárně Cafe Bretagne, že pro nás toto pohoštění připravili.
Velké díky patří také státnímu zámku Sychrov, který nám půjčil lavičky a stolečky! Moc děkujeme!

Další velké díky patří rodinám klientů, kteří se k nám připojili a strávili tak s námi krásné dopoledne plné zážitků!

Těšíme se na další společný výlet s vámi!

Procházky Sychrovem II.

Podívej se hluboko do přírody a pak všechno lépe pochopíš.
(A.Einstein)

.... a nám počasí přeje, sluníčko krásně svítí a přírodu máme pod oknem ☀️.

Ideální čas na menší procházku s našimi klienty ❤️.

Procházky Sychrovem

S klienty jsme si vyšli do zámecké cukrárny a vinárny na zámku Sychrov. Hned na uvítanou dostali klienti malou ochutnávku vín a poté si dali zákusek , zmrzlinu či pohár, každý dle svého přání. Všem se malá procházka s jasným cílem moc líbila. :) Obsluha byla moc milá a prostředí krásné. Určitě brzy zopakujeme.☕

Ochutnávka sýrů

Dnes u nás v domově proběhla ochutnávka sýrů. V ochutnávce byly známé i méně známé sýry. Klienti bedlivě poslouchali informace o každém druhu ,které pak využili v menším sýrovém kvízu. Porota, která byla složena z našich klientů vyhodnotila jako nejlepší sýr Olomoucké tvarůžky společně se sýrem Jadel. Příště se mohou naši klienti těšit na ochutnávku exotického ovoce, která se uskuteční v červnu.

Velikonoce se blíží a i naši klienti si užívají přípravy.  Pletli jsme pomlázky dokonce i košíky a vyráběli jsme vajíčka, tak trochu jinak...

Aktivity klientů - Březen 2020

Aktivity klientů - Únor 2020

Masopustní průvod v Domově seniorů Sychrov

Aktivity klientů - LEDEN 2020

Slavnostní otevření Domova seniorů Sychrov

Domov seniorů Sychrov

 Seznam aktualit

Kontaktní informace

Kontaktujte nás

 

 

Podívejte se na video o Alzheimerově chorobě

 Přehrát video

Pro koho jsou naše služby určeny

  • Osoby, které pro trvalé změny zdravotního stavu potřebují nepřetržitou komplexní péči.
  • Osoby trpící běžnými onemocněními vyššího věku.
  • Osoby trpící demencí.                                         
  • Osoby, které se cítí osamoceny a izolovány od okolního světa.

Získat více informací

Aktuality

Seznam aktualit